Wielki Test Excela w Excelu!

Wielki test Excela w Excelu

Wielki Test Excela w ExceluWielki test Excela w Excelu to plik zawierający 100 pytań wraz z opcją wyboru jednej poprawnej odpowiedzi, spośród 4 do wyboru w liście rozwijalnej. Ponadto plik ten zawiera ukryty arkusz z poprawnymi rozwiązaniami oraz wynikami testu do wglądu dla administratora pliku. Poziom testu jest zróżnicowany i zawiera pytania na poziomie dla początkujących oraz średnio zaawansowanych użytkowników Excela. Natomiast dla bardziej zaawansowanych użytkowników przygotowuję osobny projekt, który opublikuję wkrótce. Testy z Excela są często wykorzystywane w procesie rekrutacji do pracy lub podczas szkoleń celem określenia poziomu, z pewnością więc warto sprawdzić swoje umiejętności.

Obsługa pliku Testu Excela w Excelu

Wielki Excel Test w Excelu jest prostym plikiem Excela, bezpiecznym, stworzonym bez użycia makr i kodu VBA, nie wymagającym żadnych zatwierdzeń podczas otwierania skoroszytu.

Postep Testu z Excela

Arkusz Info (zielony) czyli informacyjny, zawiera wskaźnik poziomu wykonania testu.

Arkusz Test (żółty) zawiera tabelę:

  • W kolumnie A jest liczba porządkowa
  • W kolumnie B zapisane są pytania,
  • W kolumnie C mamy do wybory 4 odpowiedzi zapisane w liście wybieralnej.

Zadanie polega na wybraniu poprawnej odpowiedzi z listy wybieralnej we wszystkich stu pytaniach.

Ukryty arkusz Admin (pomarańczowy) zawiera prezentacje prawidłowości wykonania testu. Dodatkowo, jako administrator, mając dostęp do arkusza, możesz włączyć lub wyłączyć formatowanie warunkowe, które spowoduje podświetlanie odpowiedzi w arkuszu Test na właściwy kolor wg zasady: jeśli odpowiedź jest poprawna – na zielono, jeśli błędna – na czerwono. Przy braku odpowiedzi koloru brak. Do tego celu służy przycisk w komórce B2. Wybór ON aktywuje formatowanie a OFF dezaktywuje.

Wyniki Testu Excela

Jak odbezpieczyć arkusze Excela polecam artykuł oraz podcast poniżej. 

Plik do pobrania: 

Pobierz Wielkie Excel Test w Excelu

Test z Excela Poziom dla zaawansowanych!

Ponadto przygotowuję kolejny Test, który będzie tym razem zawierał pytania dla zaawansowanych użytkowników Excela. Aby uzyskać pełny dostęp do testu dla zaawansowanych użytkowników Excela koniecznie zapisz się na Newsletter. Następnie w odpowiednim czasie otrzymasz informacje, w jaki sposób można uzyskać dostęp do tego pliku, kiedy będzie już gotowy.

Zapisz się na newsletter⬇️

Zapisz się na newsletter!

Dodaj komentarz