Niemcy EURO2024 Typer w Excelu ⚽

EURO2024 Typer w Excelu

EURO2024 Typer w Excelu jest już dostepny!

EURO2024 Typer w Excelu

Podobnie jak na poprzednich Mistrzostwach Europy czy też Mistrzostwach Świata w piłce nożnej przygotowałem kilka wersji Typera w Excelu, tym razem na EURO2024, które odbeda sie na niemieckich stadionach.

  • Bezpłatna – domowa wersja dla 5 graczy.
  • Komercyjne PRO dla 20, 50 lub 100 graczy (pliki w całości nie są zabezpieczone hasłem).
  • Dedykowana dla większej niż 100 graczy na specjalne życzenie. Wyślij zapytanie.

Typer w Excelu to arkusz kalkulacyjny, w którym uczestnicy gry i zabawy obstawiają wyniki poszczególnych meczów, natomiast wbudowany system formuł i reguł w arkuszu, automatycznie zlicza domyślne punktacje wg zasad:

  • 3 pkt za dokładne obstawienie wyniku meczu
  • 1 pkt za częściowe obstawienie wyniku meczu czyli w przypadku kiedy obstawimy tylko prawidłowo zwycięzcę bądź remis jeśli miał miejsce, ale ilość goli się nie zgadza
  • 0 pkt w poozostałych przypadkach

W wersji komercyjnej punktację możemy łatwo zmienić wg własnego uznania, jak również zróżnicować w zależności od etapu turnieju. Ja rekomenduję, aby punktacja rosła wraz z postępem turnieju, przez co dynamika gry utrzymuje się przez cały okres mistrzostw i możliwe, że nie wyłoni zwycięzcy aż do samego finału.

Jak obsługiwać arkusz kalkulacyjny Typer EURO2024 w Niemczech.

Wypełniamy tylko komórki zaznaczone jasnożółtym kolorem!

W arkuszu Teminarz wpisujemy na bieżąco wyniki meczów w kolumnach oznaczonych jako G1 i G2. W fazie pucharowej należy również uzupełnić nazwy drużyn w odpowiednich polach w kolumnach oznaczonych jako T1 i T2.

W arkuszu Tabela w kolumnie gracz przypisujemy unikatową nazwę gracza. Kolumna Nr Gracza służy on do szybkiego przeskoku do wskazanego arkusza przypisanego do właściwego gracza! Każdy z Graczy ma przypisany osobny arkusz, w którym należy uzupełnić jego typy. Ponadto w tym samym arkuszu po prawej stronie znajduje się Tabela Przestawna, którą należy odświeżyć po wprowadzeniu danych. Prawym klawiszem myszy kliknij w obiekt (zakres) który chcesz odświeżyć i wybierz polecenie Odśwież.

W arkuszu czerwonym SET, mamy możliwość przypisania różnej punktacji wg uznania dla każdej rundy mistrzostw z osobna. Ponadto można również przypisać inną punktację nawet dla każdego meczu z osobna.

Rekomenduję, aby plik obsługiwał jeden zaufany administrator, który po każdym dniu, kolejce bądź rundzie będzie uzupełniał dane w odpowiednich miejscach.

Pobieranie arkusza Excel EURO2024 Typer

Pobierz bezpłatną domową wersję EURO2024 Typer w Excelu, wersja domowa dla pięciu graczy, klikając link poniżej:

Pobierz EURO2024 Typer w Excelu

Zaawansowane wersje z większą ilością graczy, można nabyć w linku obok >>> SKLEP EURO2024

Dodaj komentarz